Minden baba más is más. Egyikükre sem lehet ráhúzni egy táblázatot. Ám vannak olyan mozgásfejlődési elemek,amiknek meg kell lenni egy bizonyos életkorra,hogy továbbtudjon a baba lépni a következő lépcsőfokra. Most nézzük,hogy mikor mire figyeljünk.
1. hónap: Babánk ilyenkor még nem rendelkezik megfelelő izomzattal,ahhoz,hogy megtartsa fejét. Ezért mindig figyeljünk arra,hogy tartsuk a csecsemő fejét. Babánk ideális esetben hozzánk simul (nyugodt helyzetben),ha kézben tartjuk. Ha ezt nem teszi,akkor érdemes szakemberhez fordulni.
2. Hónap: Ebben a hónapban arra figyeljünk,hogy babánkat fektessük hasra. Ezzel tudjuk fejleszteni a nyakizmait. Ha ugyanis folyton háton fektetjük,akkor nem motiváljuk arra,hogy felemelje fejét. Ebben a hónapban babánknak emelnie kell fejét,vagy legalábbis próbálkoznia kell vele. Ha ezt nem látjuk forduljunk szakemberhez. Ugyanígy figyeljünk arra, hogy mindkét kezével és lábával kalimpáljon.
3. Hónap: Babánkat vegyük ki a kiságyból,és fektessük puha szőnyegre,ahol tudja gyakorolni a mozgást. Ha babánk a hónap végére nem emeli meg fejét, nem nézegeti kezét,akkor forduljunk szakemberhez.
Hogyan segíthetjük elő a mozgásfejlődést? Úgy,hogy hagyjuk gyakorolni babánkat: Nincs szükség drága eszközökre,módszerekre. Csak térre,ahol babánk megismerheti önmagát,és fokozatosan elsajátítja az alapvető mozgásformákat.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Csige Gabriella 2016.05.10. 12:21:03
Nurserykingu 2016.05.10. 12:34:19
Dévény Anna módszere az egyik legjobb,amit kitaláltak mozgásfejlesztés terén. Ismerségi körömben is van olyan kisgyerek,aki dévényes tornával fejlődött.
Itt utána lehet nézni
www.deveny.hu/